Uzun Süre Diyaliz İçin İyi mi? Diyalizden Nasıl Beraber Olunur?

 
Diyalizin komplikasyonları nelerdir? Onlardan nasıl kaçınırız?
 
1) diyaliz kullanımı sendromu: esasen yeni diyalizörlerin ve boruların uygulanmasından kaynaklanmaktadır.
 
2) pirojen reaksiyonu: genellikle kullanılmazsa, yüksek ateş, diyaliz sıcaklığını, antiamin ilaçlarını, hormonları ve antipiretikle- ri vb. Uygun şekilde azaltabilir.
 
3) kalp yetmezliği: hemodiyalizin en tehlikeli ve ciddi yan etkilerinden biridir.
 
4) diyaliz dengesizliği sendromu: insidans% 3.4 ila% 20'dir. Hemodiyalizin başlıca yan etkileri bulantı, kusma, huzursuzluk ve huzursuzluktur. Şiddetli vakalar, konvülsiyon, komaya ve hatta ölümle sonuçlanabilir.
 
5) hipotansiyon: hemodiyalizin en sık görülen yan etkilerinden biri olan insidans% 20 ila% 40 arasındadır. Çoğunluğu diyalizin orta ve geç evrelerinde görülen düşük kan basıncına pek çok neden vardır. diyaliz, kan müziksüzlüğünün azalması aşırı aşırı süzülme veya diyaliz sıvısına uygun olmama nedeniyledir.
 
6) Aritmiler: Ventriküler erken dönemde ventrikül varlığı ile insidansın yaklaşık% 50'si. Hemodiyalizin yan etkileri arasında koroner kalp hastalığı, fonksiyonel yetmezlik, perikardit, ciddi anemi, elektrolit ve asit-baz dengesi bozuklukları, hipoksemi, hipotansiyon ve ilaçlar sayılabilir.
 
7) Diyalizdeki kas spazmı:% 10 ila% 15 insidansı olan hemodiyalizin sık görülen yan etkilerinden biridir. Başlıca kısım bağırsaklardaki kası ve ayağı, diğer kısımları üst ekstremite ve karın kaslarına sahiptir. Bunun nedenleri açık değildir ve hipoksi, düşük sodyum eksikliği ve diyalizdeki dolaşımdaki kan ile ilişkili olabilir.
 
Diyalizden kaçmanın en iyi yolu, GFR'yi iyileştirdikten sonra böbrek fonksiyonlarının iyileştiğinden sonra kendi böbreklerinizin toksinleri ve aşırı atıkları temizleyebileceğini ve böbrek fonksiyonlarını iyi oynatabilmesidir. Çoğu durumda, diyaliz öncesi önerilen GFR oranı% 10'dan azdır, hastalar diyalizi önleyebilir ve sistematik tedavilerle ilgili tüm komplikasyonları hafifletebilir.
 
Daha fazla bilgi edinmek isterseniz çevrimiçi doktora danışabilirsiniz veya lütfen aşağıdaki kişi ile irtibat kurun:
 
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !