Steroid kullanımı nedeniyle FSGS Diyabet

 

 
Steroid yaygın FSGS kişiler tarafından kullanılır. Bu idrarda protein kaçağı azaltmak ve FSGS ilerlemesini yavaşlatmak yardımcı olabilir. Bununla birlikte, steroid ve uzun süreli kullanımı, şeker hastalığı neden olabilir.
 
Steroid insülin antagonistik hormonu aittir. Bu neoglycogenesis artırmak ve glikojen ayrışma teşvik hem de periferik dokular tarafından glikoz kullanımını sınırlayabilmektedir. Böylece, kan şekeri düzeylerini yükseltebilir.
 
Steroid FSGS birey üzerindeki etkileri değişen vardır. Genel olarak konuşursak, daha yaşlılar üzerindeki etkisi, obez ve Diyabet bir aile öyküsü olanların getirebilir. Steroid Uzun süreli kullanımı pankreas fonksiyon veya insülin direncinin düşmesine neden oluyor olabilir. Sonuç olarak, diyabet sonucu olacaktır.
 
Genelde, steroid sadece kan şekerinin kısa ve tersinir etkisi vardır. Hormonu artar veya azalır doz olarak, kan şekeri düzeyini de yükselmesi ya da buna göre azaltacaktır. Şeker hastalığı önlemek için, hormon dozunun ayarlanması için önemlidir.
 
FSGS hastalar steroid kullanımı nedeniyle kan şekeri seviyesi arttı, bunlar dozu azaltmak ya da doktor ile aldıktan sonra kullanmayı durdurmak gerekir. Diyet ve egzersiz diyabet bu tür bir sürü hastalara yardımcı olabilir.
 
Ilaçsız tedavi etkili kan şekeri düzeyini kontrol edemez, ancak müdahale ilaçlar kullanılmalıdır. Klinikte, oral antidiyabetik ilaçlar Steroid diyabetli insanlar için kullanılabilir.
 
Kan şekeri seviyesi hastada uygun olmayan ve oldukça yüksek oral antidiyabetik ilaçlar Bununla birlikte, eğer, insülin diyabet kontrol etmek için kullanılır.Hastanın durumuna göre, bireyselleştirilmiş insülin rejimi yapılmalıdır.
 
Apart diyabet, steroid uzun süreli kullanımı diğer yan etkileri sayısız neden olabilir. Bu nedenle, FSGS hastalar için alternatif tedavi arayışına hastalar için istekli.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !