Atrofik Böbrek Nedenleri, Belirtileri, Testi ve Tedavisi

 

 
Atrofik böbrek, aynı zamanda böbrek atrofi veya böbrek büzülme gibi biliyorum, o nefron kaybı daha küçük boyutlu bir böbrek neden olduğu bir Böbrek Hastalığı Durumu anlamına gelir. Okuyun ve onun nedeni, belirtileri, test ve tedavi bulmak.
 
Nedenleri
 
Birçok nedenleri atrofik böbrek sorumlu olmalıdır. Eğer atrofik böbrek sahip bir kişi olması için ne varsa, aşağıdaki nedenlerden biri veya daha fazlasıyla karşılaşabilirsiniz:
 
- Renal İskemi. böbreklere kan dolaşımı az olduğu zaman nedeniyle oluşur.
 
- Üriner sistemde obstrüksiyon sonucu böbrek parankim hasar
 
- Kan pıhtısı bir sonucu olarak renal arter blokajı
 
- Renal kist bir sonucu olarak kan damarlarının sıkıştırma
 
- Uzun gibi piyelonefrit, polikistik böbrek ve nefron etkileyen diğer kronik böbrek hastalıkları gibi böbrek enfeksiyonları ayakta.
 
- Reflü nefropatisi
 
Belirtileri
 
Genellikle, atrofik bir böbrek belirtileri idrar yolu enfeksiyonu benzer. Belirtiler o idrarda kan, ağrılı idrara çıkma ve sık idrara çıkma içerir. Bu belirtiler karşılaşabileceğiniz bazılarıdır.
 
Böbrek ağrısı da atrofik böbrek ile ilişkili olabilir. Obstrüktif üropati idrar akımının müdahale nefron hasara yol açabilir geri basıncı, yol olacaktır.
 
Hasar böbreğin fonksiyonunun kronik kaybına neden olur ve böbrek büzülmeye yol açacaktır.
 
Test
 
Tedavi planı tebeşirlenme için, doktorlar önce bu durumun altında yatan nedenini belirlemek gerekir. Sonografi ve intravenöz ürografi zaman tanı, ancak bu tür bilgisayarlı tomografi ve MR gibi görüntüleme yöntemleri kesinlikle böbrek atrofi tanısında yardımcı olabilir yardımcı olabilir.
 
Tedavi
 
Atrofik Böbrek Tedavi öncelikle ve daha sonra doktora kişiselleştirilmiş tedavi planı yapabilirsiniz kök nedeni bulmak hedeflemelidir. Ve ayrıca bakımları durumundan durumuna değişir.
 
Durumu bir idrar yolu enfeksiyonu halinde veya akut pyelonefrit ise, ilaçlar durumu rahatlatmak için yardımcı olabilir. Eğer böbrek yetmezliği yaşıyorsanız Ancak, diyaliz veya Mikro-Çin Tıbbı Osmotherapy gereklidir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !